Cvičenie na triceps – všetko, čo potrebujete vedieť
Triceps, alebo tricepsový sval paže, je „jabĺčkom oka kulturistov“, teda skupinou svalov, ktorým venujú najviac času a sily. Triceps je oveľa väčší ako biceps, na čo veľa mužov občas zabúda.
Preto, ak chcú mať veľké a silné ruky, je to práve tricepsový sval, na ktorý by mali zamerať najväčšiu pozornosť. Existuje niekoľko univerzálnych cvikov, ktoré sú skvelé na precvičenie tejto partie tela. Jedným z nich je bench press s úzkym úchopom. Ide o viackĺbový cvik na triceps. Čo to znamená? Jedine, že zapojí všetky tri hlavy svalu do intenzívnej práce.
Pri tomto cviku okrem spomínaného svalu zaberá aj chrbtové a prsné svalstvo. Úzky úchop je veľmi univerzálne cvičenie, pretože vďaka nemu môžete dosiahnuť rozvoj maximálnej sily a súčasne rozvoj sily a hmoty. Tento cvik zvládnu bez prekážok začiatočníci aj skúsenejší, v oboch prípadoch bude jediným efektom jeho správne prevedenie.
Najlepšie cviky na triceps
Vybudovanie optimálnej, vysnívanej postavy je úloha, ku ktorej treba pristupovať racionálne a s istou dávkou vedomostí. Takto budú účinky našej práce výrazne lepšie a rýchlejšie. Lepšie – myslíme viditeľnejšie nielen z hľadiska estetiky, ale aj z hľadiska ich odolnosti.
Triceps je tricepsový sval paže, ktorý je zapojený do mnohých cvičení. jeho vývoj má skutočný vplyv na naše výsledky v posilňovni. Je teda dobré robiť cviky, ktoré podporia rozvoj tohto svalu správnym spôsobom. tu je kľúčová pravidelnosť.
Tréning hrudníka vo veľkej miere ovplyvňuje aj triceps, cviky, ktoré je potrebné vykonávať na rozvoj tejto svalovej partie, hlavne kliky, tlak na lavičke a zdvíhanie závaží a všetko úsilie zamerané na prácu paží, hrudníka a chrbta. Nezabúdajme, že týmto partiám treba venovať najviac času, čo však neznamená, že zvyšok tréningu môžeme vynechať. K tomu zdravá strava a … istý efekt!
Dýchanie počas cvičenia
Správne dýchanie je dôležitým prvkom pri cvičení a športovaní. Najhoršie, čo sa pri cvičení môže stať, je zadržiavanie dychu. Ľudia, ktorí športujú, by mali mať správnu tepovú frekvenciu, a teda, ako cvičia, mať možnosť voľne rozprávať.
Žiaľ, často sa nám zdá, že ak budeme tvrdo cvičiť rýchlym tempom, výsledky budú lepšie – nie je to pravda. Aby ste spálili tuk, musíte cvičiť mierne pri srdcovej frekvencii 120-130 úderov za minútu a udržiavať tento rytmus počas hodiny cvičenia. V tomto rytme by sme nemali mať problém udržať primeranú úroveň dýchania, aby sme sa príliš neunavili.
Pri športovaní sa oplatí chodiť na hodiny jogy, kde nás lektori naučia správne dýchať cez bránicu. Naučiť sa dýchať dobre funguje aj pri športoch, ako je plávanie. Zručné dýchanie počas cvičenia znamená, že do nášho mozgu sa dostane viac kyslíka, vďaka čomu sme lepšie zásobení krvou a chránení pred zraneniami.