Rôzne tréningové metódy

Čoraz viac ľudí sa stará o svoju fyzickú kondíciu a zdravý vzhľad. Čoraz viac ľudí sníva o chudnutí. Preto vznikajú početné tréningové kluby. Cvičenie však nemusí byť spojené s behaním či hádzaním ton šrotu.

Počas histórie vzniklo mnoho zaujímavých foriem cvičenia. A jedným z nich je Pilates. Ide o súbor cvikov inšpirovaných silovým tréningom, jogou, baletom a ktovie čím ešte. Cvičenie Pilates je navrhnuté tak, aby vám umožnilo rozvíjať a posilňovať svaly bez toho, aby ste ich nadmerne budovali. Posilňujú chrbticu, zlepšujú pružnosť, silu, naťahujú sa, zvyšujú rovnováhu a majú ďalšie benefity. Tréning obsahuje viac ako 500 cvičení.

Ďalšou zaujímavou tréningovou metódou je zumba. Ide o spojenie tanečných a fitness prvkov. Aeróbny tréning, ktorý vám umožní rýchlo spáliť zbytočné kalórie. A s radosťou! Cvičenia nie sú zložité, je v nich veľa prvkov latinskoamerických tancov a cvičenie prebieha na latinskoamerickú hudbu.

Plávanie alebo tréning v klube

Fitness salóny sú už nejaký ten piatok veľmi obľúbené. A niet sa čo čudovať. Veľa ľudí chce schudnúť a tento typ miesta je pre nich jednoducho stvorený. Môžete ísť aj na kúpalisko. Obe formy tréningu sú zaujímavé.

Tréning v bazéne je skôr súťažným tréningom. Umožňuje vám schudnúť, ale aj zväčšiť svalovú hmotu. Tréning v klube má mnoho podôb. Niekedy môžeme cvičiť len preto, aby sme schudli. A nemusíme nutne zvyšovať svalovú hmotu. Plávanie môže mať určité výhody. Schopnosť plávať môže byť v živote užitočná. Iste, zvýšime aj kondíciu a silu.

Na druhej strane, tréning v klube, napríklad aeróbny tréning, nás spraví viac fit, ale je to skôr o chudnutí, o strate zbytočných kilogramov. Naša sila sa možno vôbec nezvýši. Aj keď sa mierne zvýši.

V oboch prípadoch budeme cvičiť pod dohľadom profesionálnych inštruktorov. Pokiaľ sa nerozhodneme plávať individuálne, ale vtedy je dobré mať správne znalosti.

Trénujte s blogermi

V poslednej dobe je veľmi populárny tréning s blogermi. Čoraz viac Poľiek dáva prednosť cvičeniu doma so známymi postavami zo sveta šoubiznisu. Treba priznať, že internetový biznis prekvitá, pretože takýchto ľudí je veľa. V čom spočíva fenomén takejto formy starostlivosti o zdravú postavu?

Často dámy radšej cvičia doma a opakujú hodiny, ktoré vidia na obrazovke monitora, pretože sa za svoju postavu stále hanbia a nechcú s ňou chodiť do posilňovne. Podvedome na tento krok ešte nie sú pripravené a doma sa nemusia báť, že by niekto zhodnotil ich telo a počet kilogramov.

Je to len jeden problém. Niektoré ženy jednoducho nemajú dosť peňazí na to, aby sa prihlásili do posilňovní. Je pravda, že permanentky nie sú veľmi drahé, ale niektorí ľudia jednoducho radšej použijú túto hotovosť na niečo iné. Treba tiež zdôrazniť, že školenia s blogermi majú ešte jednu dôležitú výhodu. Ženy vidia, že tieto dámy v živote uspeli a ešte viac ich motivuje cvičiť.