Cvičenie na chrbát

Vybudovanie svalnatej postavy je skutočná výzva, ktorá si od nás vyžaduje veľa práce. Vyžaduje si to odhodlanie a vytrvalosť. Pred začatím správnej cesty by ste sa však na ňu mali dobre pripraviť. hlavne dieta. Ten by mal mať vysoký obsah bielkovín, ktoré sú hlavným stavebným kameňom svalovej hmoty.

Preto by nemali chýbať produkty ako mäso, ryby, obilniny. Zelenina a ovocie sú tiež výborným zdrojom vitamínov a komplexných cukrov. Nezabudnite si dobre naplánovať tréning. Rozdeľte ho na časti a precvičujte ich postupne. Vytrvalosť pri cvikoch, chrbát, ktorý je jednou z najnáročnejších partií, treba dobre premyslieť a zároveň vybudovať celú svalovú stavbu tela.

Dobrým nápadom sú preto činky, najmä veslovanie, činka, zhyby a príťahy. Vďaka týmto cvikom sa chrbát rýchlo vytvaruje, jeho konštrukcia je oveľa odolnejšia a v lepšom stave, čo má veľký význam pre celkovú estetickú postavu.

Cvičenie na široký chrbát

Keď kulturistika začala zažívať svoj rozkvet, hlavne muži sa začali zaujímať o tému tréningu jednotlivých partií svojho tela. Je pravda, že môžete využiť rady osobného trénera, ale väčšinou sa s tematikou zoznámime sami a začneme ju pomaly realizovať. Väčšina mužov pri výbere partie tela hľadá tie najlepšie cviky, ktoré im jednoducho rozšíria chrbát.

Absolútnou top 5 v ich zozname sú: pendlay veslovanie, ide o takzvané veslovanie s činkou, veľmi náročné cvičenie, ktoré si vyžaduje správnu techniku, inak vám hrozí zranenie; mŕtvy ťah v úchope je cvičenie zahŕňajúce mnoho svalových skupín, bolestivé a vyčerpávajúce, ale prináša úžasné výsledky; veslovanie s činkami na jeseň je vhodným cvičením, keď chcete zvýšiť objem najširších svalov chrbta; pritiahnutie až k hrudníku, čím širší úchop, tým lepší efekt; Sťahovanie lana horného zdvihu sa používa na spodnú časť najširších svalov. Absolútna klasika skrátka kraľuje.

Cvičebná hudba ako dôležitý doplnok

Téma striktne spojená so zdravou vyváženou stravou a tréningovým plánom je široká a hlboká, je známe, že všetko je odôvodnené individuálnymi potrebami každého jednotlivca. Je dôležité začať viesť zdravý životný štýl, oplatí sa tento krok trochu uľahčiť.

Investujme teda do dobrého a pohodlného tréningového oblečenia a napríklad aj motivujúcej hudby na pozadí, ktorá nás bude povzbudzovať k stále väčšiemu úsiliu. Nedá sa nútiť správnou hudbou, pretože tá je často ukazovateľom nášho špecifického pracovného tempa, takže je to rovnako individuálna záležitosť ako správne vyvážená strava a správne zvolený tréning.

Oplatí sa tiež periodicky obmieňať repertoár, aby nás časom nezačal nudiť a neodrádzal od ďalšej činnosti. Je potrebné venovať pozornosť celému spektru takých motivačných aktivít, ktoré sú potrebné najmä na samom začiatku, keď sa s predmetom školenia ešte len zoznamujeme, ktoré zvyčajne nie sú v počiatočnej fáze príliš náročné, ale vyžadujú si náležitú prípravu. a motivácia.