Rôzne druhy cvičení

Sú tam aspoň nejaké základné činnosti. Sú spojené s rôznymi druhmi dopravy s rôznou intenzitou. Každý si môže vybrať niečo pre seba. A už nemajú výhovorky typu nerád sa potím alebo nie som vo forme.

Môžete cvičiť jogu alebo pilates, čím si postupne budujete vytrvalosť. Priaznivo pôsobia aj na psychiku. Môžete tiež behať, plávať alebo robiť nordic walking. Dôležité je najskôr prispôsobiť typ aktivity vašej aktuálnej forme. A tiež vybrať niečo vhodné z hľadiska záujmov a osobnosti.

Niekedy je dobré venovať sa takej forme cvičenia, ktorá vedie k dosiahnutiu určitých cieľov. Na chudnutie, rozvoj štíhlej postavy a posilnenie vytrvalosti sú najlepšie aeróbne cvičenia. Ľuďom v lepšej kondícii možno odporučiť intervalový tréning, ktorý je medzi cvičencami čoraz obľúbenejší. Trvá kratšie a prináša lepšie výsledky pri spaľovaní tukov, vyžaduje si však dobrú formu.

Ako nájsť správnu motiváciu k cvičeniu

Je ľahké povedať, že od zajtra cvičíme a nič nám v tom nezabráni. Bohužiaľ, niekedy sú to len zbožné želania a medzitým odkladáme bod zlomu na neskôr. Čo robiť, aby sme našli motiváciu, ktorá by nás priviedla k systematickej pohybovej aktivite?

V prvom rade si musíme uvedomiť, že od prírody by mal byť človek aktívny. Výhody civilizácie viedli k tomu, že nemáme možnosť preukázať dobrú fyzickú kondíciu. Veľa času trávime za pracovným stolom, na gauči a ani dovolenka nemôže zmeniť naše škodlivé návyky. Ak prerazíme a začneme cvičiť, pomerne rýchlo spozorujeme pozitívne zmeny.

Budeme nielen lepšie vyzerať, ale sa aj lepšie cítiť a pohyb sa stane v našom každodennom živote nevyhnutnosťou. Fyzická aktivita prispieva k lepšiemu metabolizmu a tiež predchádza mnohým chorobám. Prispieva k dobrému time managementu a dokonale sa hodí aj k dobrej strave.

Cvičte karate a buďte fit

Ľudia, ktorí cvičia, by si mali tréning spestriť. Oplatí sa nielen behať, plávať a navštevovať posilňovňu, ale dať si napr. Karate nám nepochybne poskytne nové podnety. S tréningom je možné začať v každom veku. Neplatia tu žiadne obmedzenia. Je to veľmi náročná práca.

Okrem tela si tu môžete posilniť charakter a morálnu chrbticu. Karate vás naučí bojovať so svojimi slabosťami. Pri prvých tréningoch určite budeme musieť investovať čas do cvikov, ktoré nám rozvinú celé telo. Musíte si tiež uvedomiť svoje telo. Prvé tréningy sú samozrejme kliky, záklony, drepy, rompery.

Neskôr, keď si naše telo zvykne na námahu, budeme môcť začať vyučovanie. Naučíme sa techniky karate, údery a kopy. Tréner pred nás určite postaví prvých partnerov. Naučíme sa bojovať. Karate nie je typickým tréningom pre ľudí, ktorí chcú zhodiť pár kíl. Ale samozrejme, že áno. Úsilie, pohyb pomáha udržiavať telo v dobrej kondícii a zlepšuje vzhľad postavy.