Ako trénovať široký chrbát

Muži a ženy majú v posilňovni vždy iné priority, môžeme si všimnúť, že keď sa rozprávajú s každým, navštevujú telocvičňu. Najčastejšou odpoveďou medzi mužmi sú veľké a pevné ruky a navyše široký chrbát, ženy majú zvyčajne štíhle stehná a pevný zadok.

Odpovedzme si však na otázku o zadnej časti, alebo čo by sme mali urobiť, aby bola naozaj široká a efektná. Žiaľ, odpoveď nebude jednoznačná, pretože na to musíme vykonávať celý rad rôznych cvikov a náš tréningový plán by mal obsahovať prvky ako príťahy, veslovanie s činkou, či cviky s činkami.

Ak chceme estetický a široký chrbát, nesmieme zabudnúť na zadnú časť ramien a kríže, teda naťahovače chrbtice. Precvičujeme ich mŕtvym ťahom, čo je veľmi komplexný a obľúbený cvik. Vďaka takýmto jednoduchým cvikom si rýchlo vybudujeme pôsobivé chrbtové svaly, no nezabúdajme ani na stravu.

Hromadné cvičenia

Veľa ľudí sa rozhodne postarať sa o seba. Ako? Do posilňovne sa prihlásia, aby si zlepšili postavu. Niekomu ide len o to, aby si zlepšil brucho, iný zasa pribrať. Ako sa dá postaviť hmota? To sa dá dosiahnuť vykonávaním rôznych druhov silových cvičení.

Mali by sme však pamätať na to, že výsledky sa nedosiahnu za týždeň. Je to niekedy dlhý proces, ale je to dlhý proces. Bohužiaľ, samotné cvičenie často nestačí. Na to by ste mali použiť aj špeciálne vytvorenú masovú stravu. Je však dôležité, aby ho pripravil odborník, napríklad osobný tréner. Čo sa týka cvikov, odporúčané sú hlavne mŕtve ťahy, príťahy a tlak na lavičke.

Je dôležité to urobiť so záťažou. Svoj tréning by ste nemali preháňať. Najlepšie je cvičiť dvakrát alebo trikrát týždenne. A koľko sérií by ste mali urobiť? Podľa niektorých zdrojov takýto štandard pozostáva z troch sérií viac ako tuctu opakovaní. Ak chce niekto dosiahnuť takéto výsledky, stojí za to požiadať o radu špecialistov.

Cvičenie s činkami

Dokonalá silueta vyžaduje veľa úsilia. Tu je potrebné spojiť optimálnu, zdravú stravu s tréningom, pripraveným tak, aby prinášal tie najlepšie výsledky. Každá svalová partia by mala mať svoj plán, ktorého by ste sa mali držať nech sa deje čokoľvek.

Cvičenie s činkami je výborným príkladom tréningu hrudníka. Aj keď je na mieste zdôrazniť, že takto precvičujeme aj chrbát a ramená. Cvičenie s činkami nám pomáha dosiahnuť uspokojivé a predovšetkým symetrické efekty. Cvičenie s činkami môže byť tiež veľmi rôznorodé, čo je skvelá správa pre všetkých, ktorí neznášajú monotónnosť.

Ďalšou dobrou správou je, že sa dajú robiť aj doma, na starostlivosť o tieto svalové skupiny nepotrebujeme návštevu posilňovne. Činky sú skvelým riešením pre domácich majstrov, ktorým nie je ľahostajný vzhľad postavy. Pamätajte, že cviky s činkami sú len časťou celej série cvikov, ktoré tvoria plnohodnotný tréning.