Školenie na redukciu – všetko, čo potrebujete vedieť

Tento tréning je často mylne vnímaný ako tréning na sochárstvo. Toto je nesprávny predpoklad, pretože ide o dva rôzne typy cvičení. Redukcia, ako už názov napovedá, je určená na zníženie množstva nášho telesného tuku.

Rovnako ako v prípade iných tréningov by ste mali pamätať na vhodnú, vyváženú stravu, berúc do úvahy, že naša kalorická bilancia by mala byť negatívna. Netreba opomenúť ani najdôležitejší prvok, ktorým je fyzická námaha. Najväčšiu pozornosť by sme mali zamerať na malý počet opakovaní vykonávaných s ťažkými váhami. To ochráni naše svaly pred degradáciou.

Môžete tiež skúsiť vykonávať aeróbne cvičenia, ktoré pomôžu zrýchliť tempo nášho metabolizmu a prinesú rýchlejšie očakávané výsledky. V stravovaní by sme však mali urobiť malé zmeny: zvýšiť množstvo skonzumovaných bielkovín a zároveň postupne znižovať množstvo tuku v našich jedlách. Bez zmeny necháme sacharidy, ktoré by mali byť stále hlavným zdrojom našej energie.

Ako je to s nárastom sily?

Existuje veľa chemikálií, ktoré sľubujú rýchly nárast sily. Mnohé z nich sú k dispozícii v mnohých doplnkoch, existujú tie testované a známe, ale nemožno sa vyhnúť stretnutiu s jedným z nových, záhadných a ešte nie celkom dôveryhodných. Jedným z nich je agmatín. Názov hovorí málo a skutočnosť, že ide o produkt na spracovanie arginínu, hovorí ešte menej. Ak sa vrátime k dostupnejšiemu jazyku, možno povedať, že agmatín funguje ako posilňovač fyzickej aktivity.

Je zameraný na hráčov kulturistiky a tých, ktorí trénujú vytrvalostné a silové športy. ale aj ľuďom, pre ktorých je šport skôr relaxačnou aktivitou. Pôsobenie je veľmi komplikované a široké, pretože v prvom rade zlepšuje prekrvenie svalového systému, podporuje kognitívne procesy a pridáva profylaktický účinok pri mozgových príhodách a predkladá sa nám obraz o špecifickosti veľmi odlišnej od bežnej spojené s opatreniami pre športovcov . Výskum sa však ukazuje ako pozitívny.

Spaľovač tukov – môže byť nápomocný

Ak sa snažíte zhodiť telesný tuk, určite ste už niekedy uvažovali o spaľovači tukov. Názory na ne sú výrazne rozdelené – ide skutočne o pomoc v boji s kilami navyše alebo len o marketingový trik?

Uskutočnený výskum potvrdzuje teóriu, že niektoré látky obsiahnuté v spaľovačoch urýchľujú spaľovanie tukov. Spalovače najčastejšie zvyšujú intenzitu procesu termogenézy, čím sa zvyšuje energetický výdaj organizmu. Tiež zlepšujú účinnosť, napríklad kofeínom, ktorý je v nich obsiahnutý. Keď však siahnete po horáku, nezabudnite si vybrať horák podľa svojich potrieb (jednotlivé značky sa líšia výkonom, zložením a prevádzkou). Pre koho sú spaľovače tukov určené?

Odporúčajú sa najmä ľuďom, ktorí trochu schudli a v poslednom čase zaznamenali stagnáciu. Na druhej strane ľudia, ktorí s chudnutím len začínajú, by sa mali radšej zamerať na stravu a cvičenie. Je chybou používať spaľovač ako náhradu stravy – nebude fungovať, ak po ňom nebude nasledovať správna výživa a tréning.