Ako začať plávať?

Určite sme veľakrát obdivovali športovcov, akí sú dobrí. Pravdou však je, že aj my budeme vedieť vylepšiť tú našu. Aby to bolo možné, hneď na začiatku by sme sa mali postarať o vhodný outfit. Ak nevieme plávať, oplatí sa zvoliť lekcie od trénera, vďaka ktorým sa naučíme pomerne rýchlo a viacerými spôsobmi. To všetko bude znamenať, že neskôr aj dvakrát do týždňa si budete môcť ísť zaplávať na kúpalisko.

Sami sa presvedčíme, že vďaka tomu povzbudíme k činnosti prakticky všetky svaly nášho tela. To znamená, že si pozdvihneme nielen fyzickú kondíciu, ale aj kondíciu. Bez ohľadu na to, aké boli začiatky, po čase zistíte, že všetko ide oveľa hladšie a cítime sa prakticky ako ryba vo vode. Plávanie zlepšuje náš krvný obeh v tele a náš mozog pracuje oveľa efektívnejšie.

Bicykel do vody?

Cvičenia vo vode získavajú na popularite. Nie každý si uvedomuje, koľko dobrého môže byť napríklad akvareobik alebo akvacyklovanie. To posledné je veľmi náročné. Stacionárny bicykel vo vode vás vie poriadne unaviť. Cvičenie na tomto type zariadenia je klasifikované ako kardio cvičenie.

Do takýchto kurzov sa môže zapojiť každý. Vek a pohlavie tu nehrajú hlavnú rolu. Hmotnosť je tiež nepodstatná, pretože v skutočnosti naše telo váži vo vode až o 90 percent menej ako na povrchu. Náš stav je tiež irelevantný. Ak budeme fit, určite budeme s hodinami spokojní.

S touto formou aktivít budú spokojní aj ľudia, ktorí svoje dobrodružstvo so športom len začínajú. Pri cvičení na vodných bicykloch sa zapájajú najmä nohy, stehná, lýtka a zadok. Tento typ tréningu nám však umožní precvičiť aj brušné, chrbtové, ramenné a ramenné svaly bez väčšej námahy. Tréning na vodných bicykloch vlastne zapája do činnosti všetky časti tela.

Ako sa pripraviť na cvičenie?

Asi každý si je vedomý toho, že pred akoukoľvek fyzickou námahou, športom alebo účasťou v posilňovni, bazéne alebo fitness klube sa osvedčí pevné zahriatie svalov. Je základom, ktorý zaručí správnu prípravu na zvýšenú námahu, odstránenie nepríjemných neduhov súvisiacich s naťahovaním svalov a pod.

Ako sa správne rozcvičiť pred cvičením? Robením strečingových cvičení! Krátke pobehanie pred cvičením určite zlepší vašu pohodu a nastaví tak naše telo k väčšej námahe. Niektorí ľudia k tomu majú nesprávny postoj, pretože sa nerozcvičia do takej miery, aby boli správne pripravení. Sú aj ľudia, ktorí rozcvičku nerobia vôbec, čím si veľmi škodia, pretože práve kvôli tomu dochádza najčastejšie k zraneniam.

Športovci po celom svete ukazujú, že rozcvička je polovica úspechu. Nielen pravidelné cvičenie, ale predovšetkým rozcvička, ktorá vám umožní pripraviť telo na ďalší boj.