Efektívne cviky na chrbát

Ľudia, ktorí trénujú profesionálne alebo tí, ktorí sa chystajú svoje dobrodružstvo so športom len začať, si vyberajú partie tela, ktoré by, samozrejme, chceli precvičiť. Niekto volí chrbát, iný napríklad biceps. Majte však na pamäti, že ak chcete byť úspešní, musíte pravidelne cvičiť. Nepočúvajte všetkých tých pseudo expertov na internete, že svoj cieľ dosiahneme už za týždeň.

Žiaľ, nestane sa tak. Cvičenia, ktoré nájdete na internete, vám však môžu veľmi pomôcť pri dosahovaní vášho cieľa. Pokiaľ ide o oblasť chrbta, môžeme rozlíšiť niekoľko účinných cvikov. Dôležité je vybudovať si chrbtové svalstvo, teda pribrať. Pri precvičovaní tejto časti tela by sme mali pamätať na to, aby sme tréning nepreháňali. Ako už bolo spomenuté, vyžadujú si veľa úsilia. Ale výsledky môžu byť strhujúce.

Medzi takéto cvičenia patrí vzpažovanie brady, mŕtvy ťah na pokrčených nohách a ťahanie lana k bruchu v sede. Ako viete, musíte sa obetovať. Takže to stojí za to riskovať. Už nemusíte míňať peniaze za posilňovňu. Cvičiť môžete už aj doma.

Oplatí sa vybrať si kreatín

Kreatín patrí medzi najčastejšie používané doplnky stravy športovcami. Je populárny už niekoľko desaťročí a odvtedy okolo neho vzniklo mnoho mýtov a falošných povier, ktoré sa, žiaľ, premietajú aj do správania mnohých športovcov, ktorí ho využívajú nevhodne alebo nevyužívajú celý jeho potenciál.

Našťastie je tiež najlepšie testovaný a najbezpečnejší zo všetkých doplnkov, takže väčšina činností, ktoré nie sú úplne v súlade s odporúčaniami, nebude mať negatívny vplyv na zdravie. Dávkovanie by malo byť podľa zaužívaného predpokladu jeden gram na každých desať kilogramov hmoty.

Jedna dávka sa má užiť tesne pred tréningom, druhá hneď po tréningu. V dňoch voľna od cvičenia sa odporúčajú dve porcie, najlepšie bezprostredne pred prvým jedlom. Je tiež potrebné pripomenúť, že jeho vstrebávanie urýchľujú bielkoviny, horčík, sacharidy a taurín.

Ako berieš bcaa?

Bcaa je jedným z obrovského množstva doplnkov dostupných na výživovom trhu. Pozostáva z aminokyselín, ktoré zabraňujú rozpadu svalov, pomáhajú ich budovať a regulujú tok energie v tele. Využitie tohto doplnku je veľmi široké, no odporúča sa najmä ľuďom trénujúcim telesné a vytrvalostné športy.

Pre jeho vlastnosti je najlepšie dávkovať do dvadsiatich gramov denne, ideálne po silovom tréningu ale pred aeróbnym tréningom. Jeho ďalšie porcie by sa mali brať do úvahy pri znižovaní telesného tuku z dôvodu vyššej kalorickej potreby tela.

Ako vidíte, dopĺňanie tohto lieku prináša výhody bez ohľadu na aktivitu, a to ako z hľadiska redukcie tuku, tak aj tvorby tkaniva. Dá sa to brať rôznymi spôsobmi. Samozrejme, môžete získať práškové špecifiká, veľmi populárne, ale musíte si uvedomiť, že táto zložka je ľahko dostupná v strave.