Ako si doma pripraviť plán kruhového tréningu?

Ak ste milovníkom fitness, no neradi chodíte do posilňovne, prečo nezvážiť cvičenie v pohodlí domova? Na internete je k dispozícii množstvo zdrojov, ako sú návody, diétne recepty a tréningové plány, ktoré si môžete pripraviť doma.

Povedzme, že ste sa už rozhodli pre kruhový tréning doma. Plán je prvým krokom, na ktorý musíte myslieť, aby ste ľahko dosiahli svoje ciele. Sebadisciplína a každodenná rutina sú osvedčeným receptom na úspech. Bez plánu nebudete môcť merať svoj pokrok a robiť možné úpravy vašich cvičení. Ak chcete dosiahnuť vysoké výsledky, efektívnym spôsobom, ako zabezpečiť, aby ste zostali zaangažovaní a motivovaní pracovať, je vytvoriť si ranný rituál.

Vďaka tomu bude váš deň začínať každý deň v rovnakom čase a váš mozog si na zmenu rýchlo zvykne. Youtube videá a články o fitness vám môžu pomôcť s plánom kruhového tréningu.

Za zmienku stojí aj tréning brušných svalov

Tréning brucha je základom plochého a silného brucha. Mali by ste dbať aj na vhodnú a vyváženú stravu. Pri precvičovaní brušnej steny netreba zabúdať, že zapájame každú partiu brušných svalov, od priamych svalov až po šikmé svaly. Na zapojenie všetkých partií brucha stačí cvičiť pätnásť minút.

Cvičí sa veľa, nielen kľuky, ale aj obraty trupu, výkruty a záklony. Na brušné svaly je skvelý cvik plank, ktorý úžasne vytvaruje bruško, rovnako ako plank nabok. Dobrým cvikom sú aj zákruty trupu a úklony do strán. Precvičovanie priamych brušných svalov začíname cvikmi zameranými na rozvoj dolných partií, pretože sú väčšinou slabšie ako horné.

Pri precvičovaní brušných svalov je dôležitá správna technika cvičenia a strečing po tréningu. Každý tréning začíname rozcvičkou, aby sme pripravili jednotlivé svaly na cvičenie. Vykonávame ich pomalým tempom, aby sme precítili všetky brušné svaly a nevynechali žiadnu z nich.

Doplnky stravy

Výživové doplnky sú doplnky obsahujúce zložky potrebné pre zdravie, ktoré nemôžu chýbať v správnej strave. Najčastejšie sú vo forme tabliet, kapsúl alebo tekutiny. Sú to potraviny, ktoré nám pomáhajú vyplniť nedostatky vitamínov, minerálov či mikro- či makroprvkov v strave.

Najčastejšie ich môžeme kúpiť v supermarketoch, lekárňach alebo bylinkárňach. Niektoré doplnky stravy podporujú chudnutie, pretože potláčajú chuť do jedla a podporujú spaľovanie tukov. Niektoré sú vitamínové doplnky, ktoré pomáhajú telu v správnom množstve. Ich úlohou je kompenzovať nedostatok vitamínov v tele. Doplnky stravy by mali užívať predovšetkým zdraví ľudia.

Pre aktívnych ľudí sa odporúčajú prírodné doplnky výživy. Prispievajú k zlepšeniu zdravotného stavu a znižujú riziko chorôb. Môžeme ich užívať pri zníženej imunite, zvýšenej fyzickej či psychickej aktivite. Treba si však uvedomiť, že doplnky stravy nenahrádzajú zdravú výživu a zdravá strava musí byť správne vyvážená.