Vyčerpanie z tréningu

Vyčerpanie vyplývajúce z tréningu je veľmi nebezpečný jav. Okrem toho, že brzdí účinky tréningu, môže škodiť nášmu telu. Niekedy je únava len psychická, potom tréning na chvíľu vzdáme, no prestávka je dlhšia a do posilňovne sa už nevrátime. Ako riešime syndróm vyhorenia?

Keď už v sebe nenájdeme motiváciu a chodiť do posilňovne nás prestalo baviť? Po prvé, musíte zabrániť. Aby to neviedlo k pretrénovaniu, mali by ste si dobre stanoviť tréningový cieľ, inak sa nikam nepohneme. Ďalším dôvodom únavy je nedostatok výsledkov. Stávajú sa aj vtedy, keď je náš tréningový plán zle pripravený.

Ako to teda zvládate? Keď nás cviky začnú psychicky unavovať, stojí za to zmeniť ich typ. Keď začneme odznova, treba sa sústrediť na správne vykonávanie cvikov a naša myseľ sa má na čo sústrediť. Okrem toho stojí za to starostlivo analyzovať pokrok. Len ak poznáme skutočné účinky tréningu, bude pre nás ľahké nájsť naň silu.

Vyživte svoje svaly proteínovým doplnkom

Na trhu je množstvo druhov proteínov a iných doplnkov stravy, ktoré majú pomôcť pri budovaní svalovej hmoty vo vašom tele. Pri chodení okolo regálov s doplnkami sa vám zrejme zatočila hlava. Dnes vám prezradíme, ktorý proteín je najlepšie zvoliť.

Nepočítajte však s tým, že vám dáme názov konkrétneho doplnku. Poradíme vám, na čo by ste si pri nákupe mali dať pozor. Najprv si musíte uvedomiť, čo vaše telo skutočne potrebuje. Vyzbrojení týmito znalosťami môžete ísť do špecializovaného obchodu a povedať predajcovi o svojich očakávaniach.

Vďaka tomu spolu nájdete perfektnú prípravu pre vás. Venujte zvláštnu pozornosť tomu, čo je v zložení produktu, ktorý sa chystáte kúpiť. Pamätajte tiež, že vysoká cena nie je vždy zárukou dobrej kvality produktu. Pred nákupom sa teda oplatí prehľadať rôzne typy kulturistických fór a zoznámiť sa s názormi na konkrétne produkty.

Bazén môže byť najlepším spôsobom, ako schudnúť – a určite uvoľní vaše unavené svaly

Plávanie zapája všetky vaše svaly a poskytuje každému skvelú príležitosť na výkon. Veľkou výhodou tohto športu je, že plávanie je takmer bez zranení. Mnoho ľudí pláva, aby sa rehabilitovali po rôznych zraneniach a môže to byť tiež skvelý spôsob, ako budovať svaly.

Je to podobné ako pri behu, plávať sa dá každý deň, no občas si treba aj v pravidelných intervaloch oddýchnuť, aby si nevyčerpal svaly. Potom začnite opäť pomaly a snažte sa plávať stále dlhšie vzdialenosti, kým sa vám nepodarí zvýšiť úroveň vašej kondície.

Jedinou skutočnou nevýhodou je, že plávanie je aktivita, ktorú nemôžete robiť len tak hocikde a niektorí ľudia nemajú v blízkosti bazén, takže to môže byť problém. Inak je bazén skvelý na cvičenie, chudnutie a budovanie návykov zdravého životného štýlu. Aj keď neviete plávať, nebojte sa. Dnes môžete využiť pomoc veľmi dobrých trénerov, ktorí vám túto zručnosť pomôžu zvládnuť za pár lekcií.