Zásady efektívneho silového tréningu

Efektívny silový tréning je založený na niekoľkých základných princípoch, ktoré je potrebné dodržiavať, aby ste dosiahli uspokojivé výsledky. V prvom rade by silové cvičenia mali mať účel, to znamená, že by mal byť definovaný konkrétny tréningový cieľ. Môže ísť napríklad o celkové zvýšenie sily, zlepšenie kondície, vyrysovanie postavy či chudnutie.

Ďalším veľmi dôležitým pravidlom je držať sa konkrétneho tréningového plánu. V prípade cvičení tohto typu nie je možné dosiahnuť stanovené ciele bez veľkej pravidelnosti. Samozrejme, v prípade silového tréningu je potrebné zvoliť správnu záťaž. Vždy by ste ich mali prispôsobiť svojim schopnostiam v danej fáze.

Príliš veľká záťaž spôsobuje pretrénovanie, čo má následne za následok úplné zastavenie rastu. Príliš malý sa samozrejme nepremietne do výsledkov. veľký význam má aj správna technika vykonávania jednotlivých cvikov. Oplatí sa napríklad využiť pomoc trénera, ktorý vysvetlí, ako správne cvičiť.

Keď chceme schudnúť

Silový tréning doma umožňuje nielen schudnúť, ale aj vytvarovať postavu. Vďaka takémuto tréningu získame späť formu a silu. Pre nových a začiatočníkov, ktorí ešte takto necvičili, sa oplatí zostaviť týždenný cvičebný plán. Nezabudnite sa najskôr zahriať.

Môžete napríklad skákať cez švihadlo. Potom by ste mali urobiť príslušnú sériu cvikov, ktorá trvá približne 40 minút. Potom prejdite na kruhový tréning. Pokiaľ ide o to, koľko cvikov by ste mali robiť, takýto silový tréning by mal mať 10-12 cvikov na príslušné svalové skupiny. Každá séria by sa mala vykonať 10-krát. Aby ste však nestratili silu, mali by ste si medzi opakovaniami robiť prestávky.

Keď po niekoľkých týždňoch naberiete silu, oplatí sa zvýšiť počet opakovaní. Po tréningu venujte asi 20 minút strečingu. Tieto cvičenia robte trikrát týždenne. To nám umožní tvarovať postavu. Týždenné prestávky umožňujú našim svalom regenerovať sa.

Pomôcť môžu spaľovače tukov

Doplnky na spaľovanie tukov sú navrhnuté tak, aby získali správnu telesnú hmotnosť a mali štíhlu postavu. Na spaľovanie tukov musíte tiež správne jesť a cvičiť. Takýmto príkladom suplementu je L-karnitín, ktorý je určený pre ľudí, ktorí chcú schudnúť. Tento produkt podporuje spaľovanie tukov.

Celý proces prebieha v bunkách nazývaných mitochondrie. Tento produkt by ste mali užiť asi 30 minút pred tréningom. Pokiaľ ide o to, ako to vyzerá z biologickej stránky, tento doplnok podporuje transport tukových buniek a väčšinu z nich pri cvičení spáli.

Len užívanie suplementu nič nespraví. Na to musíte kombinovať cvičenia. Mali by ste tiež vedieť, že takýto doplnok na spaľovanie tukov je len pomocníkom, nie hlavnou zložkou našej stravy. Preto je zdravé stravovanie také dôležité. Ak sa teda predsa len nezdravo stravujeme, oplatí sa zo stravy vylúčiť sladkosti, rýchle občerstvenie, ale aj alkohol a cigarety.