Tréning na chudnutie

Práca na postave nie je len o hmote a tvarovaní tela. Niektorí ľudia sa prihlásia do telocvične, aby stratili prebytočný telesný tuk. Ako sa to dá urobiť?

Cvičenie – Stimulácia tela k práci je spôsob, ako naštartovať spaľovacie procesy. Ak správne zvolíme cviky, stimulujeme procesy spaľovania kyslíka, vďaka čomu redukujeme telesný tuk. Je dobré zvoliť si aeróbny tréning. Patrí medzi ne cvičenie na bicykli, jogging alebo plávanie. Skákanie cez švihadlo je tiež skvelý spôsob, ako sa zbaviť zbytočných kilogramov.

Doplnky stravy – Doplnky stravy sú dobrým nápadom na podporu vašej diéty na chudnutie. Nenahradia vyvážené jedlá, preto sa neoplatí zachádzať do extrémov a spoliehať sa len na doplnky stravy. Mali by ho len dopĺňať. Dobrou voľbou sú prípravky s obsahom L-karnitínu. Ide o látku, ktorá urýchľuje spaľovanie tukov. Vďaka týmto procesom získavame dodatočnú energiu potrebnú pri intenzívnych tréningoch.

Predtréningová stimulácia

Športovci sa veľmi často rozhodujú pre rôzne suplementy, najmä ak by mali priamo ovplyvniť kvalitu cvičenia. V tomto smere sa odporúčajú najmä takzvané predtréningové suplementy. Ako už názov napovedá, používajú sa pred tréningom.

Vďaka tomu bude naše telo, aj keď je cvičením vyčerpané, pripravené na ďalšiu porciu fyzickej aktivity. Vo výsledku sú vo výsledku diskutované doplnky predovšetkým efektívnou motiváciou k tréningu. Niet divu, že sú veľmi obľúbené nielen medzi profesionálmi, ale aj medzi amatérmi, ktorí sa nevedia vyrovnať s pocitom únavy.

Vyčerpané telo nie je pripravené na intenzívnu námahu, preto sa ho oplatí posilniť pomocou týchto doplnkov. Pokiaľ ide o ich nákup, sú k dispozícii najmä v obchodoch so športovou výživou, vrátane, ale nie výlučne, online obchodov.

Po tréningu zastavte pády

Po intenzívnom cvičení naše telo naštartuje regeneračné procesy. Svaly sa poškodia, takže ich oprava je nevyhnutná na prípravu na ďalšie cvičenie. Regenerácia však môže viesť k poklesu.

Svalový katabolizmus – Telo využíva aminokyseliny na budovanie svalov na vykonávanie mnohých procesov. Nejde len o reparačné procesy, ale aj o základné funkcie nášho tela. glutamín sa využíva napríklad pre správne fungovanie imunitného systému. Ak si telo začne brať aminokyseliny zo svalového tkaniva, zaznamenáme úbytok hmoty. Niektorí to rýchlo vzdajú a stratia motiváciu do ďalšieho tréningu. Odbúravaniu svalov sa však oplatí predchádzať užívaním vhodných doplnkov stravy.

Ochrana svalov – ak má vaše telo nadbytok aminokyselín, telo nevyužije tie, ktoré budujú svalové tkanivo. Ak použijeme proteínové doplnky, ochránime aminokyseliny tvoriace svaly. Hlavne odporúčané BCAA rozvetvené aminokyseliny, ktoré si telo nevyrába samo.