Kruhový tréning pre vyrysovanú postavu

Periférny tréning začína byť čoraz obľúbenejší, no niet sa čomu čudovať, pretože sa vyznačuje pomerne veľkou rozmanitosťou a vykonávané cviky pomáhajú formovať postavu, spevňujú postavu a prispievajú aj k strate zbytočných kilogramov.

Z tohto dôvodu by si kruhový tréning mali zvoliť ľudia, ktorí sa vo svojom tele necítia veľmi dobre, pretože majú príliš veľké brucho a príliš veľa centimetrov okolo bokov či stehien. Mnoho ľudí si myslí, že takýto tréning je možné vykonávať iba v telocvični alebo vo fitness klube, ale nič nemôže byť horšie, pretože je to možné aj doma.

Pokiaľ ide o kruhový tréning doma, oplatí sa ho pripraviť o niečo skôr a cviky vykonávať v presne určenom poradí. Ale aké cvičenia môžete robiť? V prípade väčšiny tohto typu tréningu sa oplatí zamerať predovšetkým na dámske kliky, drepy, roperky, zdvíhanie činiek či fliaš s vodou, ako aj sťahovanie brucha v polohe na chrbte.

Čo jesť pred a po tréningu

Cvičenie je určitý prvok, ktorý spôsobuje početné zmeny v celom ľudskom tele. Urýchľuje mnohé procesy, ako aj ich znásobenie vo veľmi krátkom čase. Preto stojí za zváženie, čo jesť pred a po tréningu.

Predtým, ako začnete cvičiť, musíte telu dodať komplexné sacharidy, ktoré zvýšia vaše energetické zásoby na extra námahu. Môže sa však konzumovať najskôr dve hodiny pred cvičením. Vďaka tomu sa telo vhodne pripraví na tréning.

Ľudské telo tiež potrebuje bielkoviny na budovanie svalového tkaniva. Pred tréningom preto môžete siahnuť po cestovinách a viaczrnnom pečive, vajíčkach a ovsených vločkách. Po tréningu príde vhod ďalšia veľká dávka bielkovín a vitamínov. Postarajú sa o ne banány, jogurty, ale aj hydina, makrelová pasta, tvaroh, či snack v podobe tmavej čokolády. Takéto jedlá svaly zregenerujú a pripravia na ďalší tréning.

Ako zmeniť svoj život?

Každý, kto uvažuje, ako zmeniť svoj život, by mal túto cestu začať v prvom rade správnymi stravovacími návykmi. Zdravá strava pomáha regulovať hormonálnu a vitamínovú hladinu celého tela, poskytuje všetky potrebné minerály, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie. Ďalším problémom je fyzická aktivita.

Aj ten najmenší ovplyvňuje produkciu hormónov šťastia, ktoré zlepšujú náladu a zároveň cvičenie formuje a spevňuje postavu. Oplatí sa tiež objektívne pozrieť na svoje návyky, aj pokiaľ ide o stimulanty. Diagnózu, či sú naozaj potrebné, treba porovnať so zdravým životným štýlom.

Zmena vášho života by mala zahŕňať aj správne množstvo spánku. Zmeniť by ste mali aj spôsob myslenia, byť pozitívny, veriť v seba a svoje schopnosti a nebáť sa ísť za predtým stanovené hranice. Obklopenie sa pozitívnymi ľuďmi vám tiež pomôže zmeniť váš život k lepšiemu.