Ako začať s tréningom?

Začať s intenzívnym tréningom si vyžaduje v prvom rade výber posilňovne, kde budeme na svaloch pracovať. Okrem toho sa zamerajme na osvedčené produkty na podporu diéty.

Posilňovňa a trenažér – Výber telocvične ovplyvní, či ju budeme ochotní navštevovať počas leta a zimy. Ak nás odrádza vzdialenosť medzi naším domom a telocvičňou, oplatí sa vybrať si takú, ktorá sa nachádza blízko sídliska alebo hneď za rohom. Dnes je miest tohto typu veľa. Okrem toho sa sústreďme na prítomnosť osobného trénera, ktorý vám pomôže prispôsobiť sa cvičebnému plánu a prispôsobiť ich frekvenciu plánovaným účinkom. Tréner vám poradí aj so stravovaním či suplementáciou.

Doplnky pre športovca – Tréningy nám prinesú rýchlejšie výsledky, ak sa podporíme vhodne vybranými doplnkami stravy. Základom je využívať nielen živiny, ale aj správne vyváženú stravu. Samotné doplnky nám nezaručia uspokojivé výsledky. Na výber živín sa môžete opýtať v profesionálnej predajni.

Osobný tréner môže pomôcť

Ak si vyberieme posilňovňu, kde je zamestnaný osobný tréner, môžeme veľa získať. Takýto človek nám pomôže s tréningom.

Kto sa môže stať trénerom? – Osobný tréner je práca pre niekoho, kto dokonale pozná anatómiu človeka. Ľudia, ktorí vyštudovali telesnú výchovu, túžia po tejto pozícii. Sú náležite pripravení pôsobiť ako osobný tréner. Na to, aby ste sa mohli venovať tejto profesii, potrebujete prípravný kurz na prácu s ľuďmi navštevujúcimi telocvičňu.

S čím pomôže tréner? – Úlohou osobného trénera je vybrať vhodné cviky na zabezpečenie požadovaných výsledkov. Stojí za to pripomenúť, že tréner zvolí tréningový plán nielen podľa našich vysnívaných výsledkov, ale aj podľa našej kondície, zdravia a veku. Povie vám, akú stravu použiť na podporu vášho tréningu. Okrem toho nám tréner môže povedať, aká suplementácia bude pre nás najlepšia. Je to človek, ktorý nás motivuje pri tréningu v posilňovni.

Testosterón ovplyvňuje tréning

Hladina testosterónu v tele ovplyvňuje náš výkon a tempo budovania čistej svalovej hmoty. Ak plánujete efektívne trénovať, mali by ste myslieť na reguláciu hladiny anabolického hormónu testosterónu.

Rastlinné zložky – Bezpečným spôsobom zvýšenia množstva testosterónu je užívanie prípravkov na rastlinnej báze. Používajú sa tu okrem iného senovka grécka alebo muškátový kvet. Sú to rastliny, ktoré sa už dlho používajú na zníženie libida a problémov s erekciou. Priaznivo pôsobia aj na ostatné svaly, vďaka čomu cvičíme s pocitom svalovej pumpy a rýchlejšie zaznamenávame priberanie.

Prvky pre svaly – Kombináciou, ktorá už dávno dokázala regulovať hladinu testosterónu, je zinok a horčík. Kombinácia prvkov známych ako ZMA účinne reguluje hladinu hormónu a podporuje proces syntézy svalových bielkovín. Okrem toho sú zložkami prípravkov vitamín B6. Ovplyvňuje lepšie vstrebávanie zinku a horčíka organizmom.