Prečo vám zdravý životný štýl dáva šancu na úspech v súkromnom aj pracovnom živote?

Propagátori zdravého životného štýlu si tento spôsob prežívania ďalších dní pochvaľujú a uvádzajú množstvo benefitov, ktoré z toho plynú. Niekedy však zabúdajú povedať, že tento zdravý životný štýl vám dáva šancu byť úspešný v súkromnom aj pracovnom živote.

Toto musí byť jasne uvedené. Ak máte štíhlu postavu, premietne sa to do vášho sebavedomia. O tom zrejme nikto nepochybuje. To vám zase poskytne oveľa viac bojovnosti, čo vám umožní napríklad nájsť si lepšiu prácu alebo vyzdvihnúť pekné dievča/upútať pozornosť pekného muža.

Ak máte komplexy – a tie často pramenia z neatraktívnej postavy – tak budete bohužiaľ oveľa introvertnejší. Takíto ľudia sa často považujú za menejcenných a nemajú dostatočnú motiváciu ísť za svojimi snami. Toto nie je pohodlná situácia a stojí za to si to uvedomiť. Jednoducho – o krajšiu postavu sa treba starať.

Zdravý životný štýl je biznis s obrovským dopytom

V posledných rokoch sa veľa hovorí o zdravom životnom štýle, o fitness, o zdravých a hodnotných či dokonca bio potravinách. Veľká pozornosť sa venuje povzbudzovaniu Poliakov k športovému životu. Medzitým je celý tento zdravý životný štýl obrovským biznisom s obrovským dopytom, ktorý navyše poháňajú veľké koncerny, ktoré pôsobia vo fitness priemysle a príbuzných odvetviach.

O tom, aký potenciál zárobku sa skrýva vo fitness, sa môžete presvedčiť hneď, ako zájdete do niektorej z mestských posilňovní alebo fitness klubov. Poliaci sú blázni do zdravého životného štýlu a Poľky sú blázni do fitness, alebo aspoň drvivá väčšina z nich. Veľké spoločnosti robia veľký biznis s fitness všetkými možnými spôsobmi.

Posilňovne, krúžky, jedlo, móda, fit sladkosti, nápoje, rôzne druhy športových aktivít, kondičné cvičenia na DVD – to všetko môžete vypisovať dlhé hodiny s rozpracovaním jednotlivých tém, samozrejme. V každej z vyššie spomenutých kategórií sa dá urobiť alebo už urobil obrovský biznis. Zrejme to však potrebujeme všetci, takže samozrejme nie je dôvod to meniť.

Dajú sa deti naučiť zdravému životnému štýlu?

Mnohí rodičia by chceli, aby ich deti dodržiavali zdravý životný štýl. Takíto ľudia zo skúsenosti vedia, že zdravé jedlo a správne cvičenie sa v každodennom živote skutočne hodí a naše zdravie je na oveľa vyššej úrovni. Toto treba jasne zdôrazniť.

Nedá sa nepoukázať na to, že veľa ľudí má dilemu, či je vôbec možné naučiť deti naozaj zdravému životnému štýlu? To je možné. Oplatí sa im však hneď od začiatku vštepovať tie správne hodnoty. Potom bude pre neho oveľa jednoduchšie prijať určité záležitosti. Určite to však možné je. Veľa však závisí od samotných rodičov, ktorí by mali ísť svojim deťom dobrým príkladom.

Ak im vštepujete poznatky o zdravej výžive a sami ich neuvádzate do praxe, nebudete dôveryhodní. Preto musíte zdravý životný štýl nielen propagovať, ale aj svojim správaním potvrdiť, že kvôli zelenine či ovociu sa naozaj oplatí vzdať sa nezdravých produktov.