Podstata plánu zdravého stravovania

Zdravie a výživa musia ísť ruka v ruke a je vhodné pochopiť, čo je skutočne zdravé. Len preto, že reštaurácia navrhuje, aby ponúkali zdravé menu, neznamená, že sú to skutočne zdravé možnosti, len zdravšie v porovnaní s normálnym menu. Plánovanie a znalosti sú najlepším spôsobom, ako určiť, ako používať zdravé potraviny pre zdravý životný štýl.

Väčšina ľudí, ktorí sa rozhodnú pre diétu, chce buď budovať svalovú hmotu, alebo sa jednoducho rozhodne pre zdravšie možnosti, ako zhodiť prebytočné kilá. Bez starostlivého plánovania a porozumenia neexistujú správne alebo nesprávne voľby – existujú len nádeje a očakávania. Všetci potrebujeme plán, takže ak sa chcete naozaj zdravo stravovať, naplánujte si svoje aktivity vopred.

Po spustení akcie už plán nedáva zmysel. K zdravému jedlu sa môžete dostať len so správnym plánovaním. Všetko s mierou – to je kľúčové. Iba pochopením výhod dobrého zdravotného a výživového programu sa môžete chrániť pred chorobami a jednoducho sa cítiť dobre.

Online sprievodca stravou a výživou

Už dlho je známe, že internet je skutočnou pokladnicou vedomostí doslova o každej téme. Môžeme nájsť desaťtisíce rôznych informácií o zdraví, športe či stravovacích témach. Navyše k týmto informáciám má prístup každý. Téma zdravia a zdravého životného štýlu je dnes najčastejšie vyhľadávanými top témami a informáciami na internete.

Nie je prekvapujúce, že v reakcii na taký vysoký dopyt boli na túto tému vytvorené tisíce rôznych internetových portálov. Dnes už ľahko nájdeme akékoľvek informácie o stravovaní, výžive a zdravom životnom štýle. Ponuku hotových jedálničkov a diét nájdeme jedným kliknutím.

Každý si nájde šport pre seba alebo svoj spôsob života. Môžete tiež ľahko nájsť idol, ktorý budete nasledovať vo svojom živote. Diétne príručky ponúkajú možnosť počítania kalórií alebo výberu stravy podľa vhodného nutričného profilu. Pokladnica vedomostí, ktorou je internet, tiež dáva príležitosti na zlepšenie kvality vášho života.

Spirulina – najvýživnejšia potravina

Spirulina má dlhú históriu používania pre mnohé zdravotné výhody. V mnohých častiach sveta sa považuje za jedlo. V skutočnosti je členom rodiny modrozelených rias. Je plný antioxidantov, preto sa predpokladá, že znižuje aktivitu voľných radikálov.

Voľné radikály poškodzujú bunky oxidáciou a potláčajú fungovanie imunitného systému organizmu. Ale táto silná rastlina si zachováva aj mnoho ďalších zdravotných výhod a v skutočnosti má viac bielkovín ako hovädzie mäso alebo sója, čo z nej robí dokonalý doplnok k prísnej vegetariánskej strave.

Obsahuje tiež všetky esenciálne aminokyseliny – a tak vytvára kompletný proteín, ktorý je z 90 % biologicky dostupný. To nie je koniec. Spirulina bola označovaná za najkomplexnejšiu potravinu na svete a obsahuje viac ako 100 živín. Je bohatý na vitamín B-12, má betakarotén, železo, meď, mangán, selén, zinok, minerály, kyselinu gama-linolénovú (GLA), vitamín E a mnoho ďalších.