Zásady zdravého stravovania

Zdravé stravovanie je momentálne veľmi horúce. Túto diétu v súčasnosti propagujú známe osobnosti a internetové celebrity. Je to určite veľmi dobrý trend. Výsledkom je, že zdravé potraviny sú čoraz dostupnejšie aj pre ľudí, ktorí nie sú majetní. Okrem toho sa zvyšuje informovanosť spotrebiteľov, ľudia začínajú čítať etikety a dávať pozor na to, čo jedia.

Zdravá strava má svoje pravidlá a má niekoľko pravidiel, ktoré treba dodržiavať. Prvým je zníženie cukru a soli. Obom sa striedavo hovorí „biela smrť“. Toto je možno najťažší krok pri prechode na zdravú výživu. Ďalším pravidlom je čítanie štítkov.

Hoci výrobcovia lákajú nápismi „priamo od prírody“, často sú tieto slogany iba prázdnymi slovami, čo sa dá potvrdiť po dôkladnom preskúmaní etikety. Pri čítaní etikety si všímajte, či výrobok neobsahuje všetky druhy karcinogénnych prísad a zbytočných zlepšovákov. Ďalším pravidlom je pravidlo dobre vyvážených jedál. Každý z nich by mal byť zložený tak, aby poskytoval telu správne množstvo základných živín.

Zdravým stravovaním a cvičením znížite cholesterol

Príliš vysoký cholesterol má škodlivé účinky na ľudský organizmus. Zdravie určite veľa stráca, pretože cholesterol zvyšuje riziko vážnych srdcových ochorení. Trpí tým aj celý obehový systém, pretože je prerastený tukovým tkanivom, čo je spôsobené nadmerne vysokým cholesterolom.

Proti cholesterolu sa dá bojovať veľmi jednoduchým spôsobom. Fyzická aktivita a zdravé stravovanie bez živočíšnych tukov. Odložiť si treba aj sladkosti a samozrejme alkohol. Základom sú však fyzické cvičenia, pretože pomáhajú spaľovať tuky a tým aj rozbíjať cholesterolové hrudky v našom tele.

Posilňovňa niekoľkokrát týždenne plus strava pripravená odborníkom – to je kľúč k dosiahnutiu rovnováhy v lipidovej ekonomike. Pretože je to cholesterol, stále musíte študovať triglyceridy. Ak sú oba faktory príliš vysoké, je najlepšie poradiť sa s lekárom. Nepochybne môže spôsobiť komplikácie, ktoré sú pre zdravie veľmi nebezpečné.

Zdravé stravovanie a chudnutie

Chudnutie môže mať rôzne podoby. Niektorí ľudia považujú diétu za prevenciu závažných ochorení. Väčšina však pri realizácii jej princípov myslí na chudnutie. Je pravda, že je to užitočné alebo by bolo užitočné pre mnohých moderných ľudí.

Obezita a nadváha si už vo svete západnej civilizácie vyberajú poriadnu daň. Patria k nej aj Poliaci a poľské deti lámu v celej Európe poľutovaniahodné rekordy v chudnutí. Preto by bolo vhodné schudnúť. Žiaľ, medzi obéznymi ľuďmi nie je veľmi obľúbený, no často sa ho šmahom ruky zlikvidujú. Na druhej strane tí, ktorí majú normálnu hmotnosť, chudnú.

Na posilnenie tela by im stačilo zdravé stravovanie. Tenkí ľudia chcú byť ešte tenší. Stojí však za to venovať pozornosť jedlu ako zdroju pohody a sily. Mal by sa posilňovať, nie byť vnímaný ako nepriateľ. Ak človek neje, jeho telo sa unaví. Zažíva aj stres, ktorý skôr či neskôr skončí zle. Podobne je to aj s prejedaním.