Hromadný tréning – ako efektívne cvičiť doma?

Na internete nájdete množstvo informácií o domácom cvičení. Niektoré z nich sú zamerané na záujemcov o kardio tréning alebo silový tréning, čo sú najobľúbenejšie tréningy vykonávané doma. Nie je teda prekvapujúce, že najťažšie sa vytvára masový tréning.

3-dňové plány silových cvičení, stravy a kalórií sú dostupné na jednom z populárnych poľských fitness portálov: fabrykasily.pl. Efektívne domáce cvičenia, ktoré pomáhajú budovať hmotu a neskôr vyrysovať postavu, majú cenu zlata. Len málo osobných trénerov sa chopí výzvy napísania hromadného tréningového plánu. Dôvodom sú často nedostatočné znalosti v oblasti dietetiky.

Ak by ste si svoj tréning chceli naplánovať sami – určite si najskôr zaobstarajte základné informácie o jeho druhu a intenzite. Ak chcete efektívne cvičiť doma – 3-dňové tréningové plány sú najlepší spôsob, ako si udržať disciplínu a zároveň dosiahnuť uspokojivé výsledky.

Stojí za to pamätať na žalúdok

Brucho je jednou z najčastejšie precvičovaných partií tela. S nadváhou sa v prvom rade spája práve on, a preto ľudia, ktorí sa jej snažia zbaviť, zavádzajú cviky najskôr smerom k nemu. Existuje množstvo cvičení a tréningových systémov, ktoré vám umožnia dosiahnuť váš vysnívaný vzhľad.

Okolo nich vyrástlo aj množstvo legiend a mýtov. Dodržiavanie niektorých je škodlivé pre vaše zdravie, zatiaľ čo iné jednoducho nebudú najefektívnejšie. Napriek tomu sa oplatí siahnuť po metódach, ktoré sú overené, odskúšané a odporúčané profesionálmi. A tie, ako v každom športe a činnosti, zdôrazňujú, že postupnosť a odhodlanie sú kľúčom k úspechu, pokiaľ ide o brucho.

Je veľmi dôležité držať diétu. Nedá sa odolať ani presvedčeniu, že rýchla regenerácia, ktorou sa brušné svaly vyznačujú, vám umožňuje ich precvičovanie veľmi často. A potrebujú oddych, síce kratší ako napríklad prsné svaly či nohy, ale predsa. Preto sa odporúča obmedziť ich na dva až trikrát týždenne.

Intervalový beh

Intervalový beh je veľmi efektívny tréning, ktorý zlepšuje fyzickú kondíciu a umožňuje spaľovať prebytočný telesný tuk. Beháme krátko, ale intenzívne, takže spálime viac kalórií ako pri bežnom joggingu. Intervalový tréning je kardio tréning, ktorý posilňuje srdce a zlepšuje výkonnosť organizmu.

Je to tréning pre každého, začiatočníka aj pokročilého. Výhodou intervalového behu je jeho variabilita a rozmanitosť, vďaka čomu nie je ako štandardný beh nudný. Zvyčajne sa najprv zahrejeme, t.j. beháme, potom asi desať sekúnd rýchleho behu a potom znova beháme. Takto vykonávame niekoľko sérií takéhoto behu.

Tento typ úsilia sa odporúča ľuďom, ktorí chcú spáliť tuk v krátkom čase. Ako naše cvičenie postupuje a pokračuje, môžeme zvýšiť počet intervalov. Celková doba chodu by však nemala presiahnuť 40 minút. Vďaka tomu spálime tuk z oblasti brucha, stehien a bokov a znížime aj riziko vzniku rôznych ochorení.