Hromadné suplementy – gainery

Pre ľudí, ktorí cvičia v posilňovni a formujú si postavu, sa odporúčajú živiny s mnohými prísadami. Gainery sú súborom niekoľkých druhov bielkovín, kombinovaných so sacharidmi, vitamínmi, minerálmi a aminokyselinami.

Spotrebitelia sú najčastejšie kulturisti zvyšujúci svoju hmotnosť a ľudia, ktorí intenzívne cvičia a majú problém dodať telu dostatočné množstvo kalórií. Potom sú nápomocné tieto druhy látok, ktoré vám v dôsledku energie spálenej v posilňovni umožnia znovu získať rovnováhu. Gainery však majú veľa aditív vo forme umelých sladidiel a plnív na zvýšenie množstva bielkovín a kalórií. Nič to nemení na fakte, že doplnok je veľmi účinný z hľadiska nárastu čistej svalovej hmoty. Vďaka tomu môžete dosiahnuť očakávané výsledky v krátkom čase.

Gainery je možné pridať k nízkokalorickým jedlám alebo ich nahradiť. Hoci potravinové produkty budú vždy najlepšou možnosťou na doplnenie kalórií v tele.

Gainery – zmes bielkovín a sacharidov

Kto to myslí s profesionálnym tvarovaním tela vážne, musel sa neraz stretnúť s informáciami o doplnkoch stravy. Nemusíte byť kulturista ani športovec na plný úväzok, aby ste po nich siahli. Ich užívanie je bezpečné a má priaznivý vplyv na fungovanie nášho organizmu.

A predsa je dobre vyvážená strava, okrem pohybu, základom starostlivosti o naše telo. Ak sa však obmedzíme len na konzumáciu prírodných produktov, nedodáme mu všetky nutričné ​​hodnoty v dávkach, ktoré bude v čase zvýšenej aktivity potrebovať. Preto všetkým so zvýšenými nárokmi na energiu a iné živiny (hovoríme nielen o športovcoch, ale aj fyzicky pracujúcich) sa odporúča užívať gainery.

Ide o zmesi obsahujúce správny pomer predovšetkým bielkovín a sacharidov, podporené malým množstvom tukov, vitamínov a minerálov. A to všetko pre podporu tiel ako športovcov, tak aj milovníkov zdravého životného štýlu.

Gainery ako doplnok stravy

Pri športovaní je veľmi dôležité správne vyživovať naše telo. Vyvážená strava je strava podporovaná správnymi doplnkami. Bezpečné, testované a odporúčané profesionálmi, za čo môžeme považovať trénerov aj výživových poradcov.

Pomôžu nám dosiahnuť výsledky, po ktorých túžime – bez ohľadu na to, či chceme zhodiť zbytočné kilogramy, vyrysovať postavu alebo zlepšiť kondíciu a silovú efektivitu. Jednou z možností, ktoré sú momentálne na trhu dostupné, sú gainery, teda zmesi bielkovín a sacharidov, podporené malým množstvom tukov, vitamínov a minerálov potrebných pre správne fungovanie organizmu a naštartovanie jednotlivých procesov, ktoré v ňom prebiehajú.

Ich pravidelné používanie v kombinácii s intenzívnym cvičením vám umožní budovať svalovú hmotu a tešiť sa z novej, oveľa atraktívnejšej postavy. Pamätajte však, že doplnky nenahradia bežnú stravu a sú iba doplnkom, nie náhradou.