Dávajte si pozor, akú zostavu cvikov si zvolíte

Často sa mylne domnievame, že nie je dôležité, čo cvičíme, ale že sa celkovo hýbeme. Toto je nesprávny prístup, pretože zle zvolené cviky môžu byť pre naše telo nebezpečné.
Každé telo je iné, zaťažené určitými zraneniami z minulosti, po tehotenstve, chorobe, degenerácii alebo jednoducho nikdy nemalo kontakt s fyzickou aktivitou. Preto je na samom začiatku každého videa s cvikmi informácia o potrebe poradiť sa s lekárom a trénerom.

Príliš zaťažujúce cviky pre kĺby, chrbticu či iné časti tela nám môžu priniesť nespočetné množstvo zranení či trvalých poškodení, ktoré nás od cvičenia navždy oddelia. Bez skúseností s cvičením, fitness na samom začiatku je potrebné využiť rady odborníkov.

Prispôsobenie správnych cvikov nášmu telu bude tým najlepším riešením. Nikdy nerobte komplexné cviky bez konzultácie, pretože musíme vedieť, že nesprávne prevedený cvik môže našu chrbticu poriadne zaťažiť a v horšom prípade povedie k poškodeniu a veľkým zdravotným problémom.

Cvičte doma

Mylne si myslíme, že pohybová aktivita je možná len v telocvični alebo pod dohľadom trénera, prípadne vlastným behom či bicyklovaním vonku. Je to veľmi mylná viera, pretože aj doma, bez použitia pokročilých cvičebných pomôcok, sa vieme o svoju postavu postarať.

Na internete nájdeme množstvo zaujímavých inšpirácií, inštruktorov, ktorí zdieľajú videá so svojimi nápadmi na cvičenia. Je to naozaj veľmi zaujímavý spôsob každodennej fyzickej aktivity. Nepotrebujeme žiadne špeciálne vybavenie. Stačí športový úbor, podložka, dózy či fľaše s vodou namiesto činiek a môžeme cvičiť.

Samozrejme, najťažšie je začať. Mnoho ľudí poukazuje na to, že nájsť toto sebazaprenie a nájsť si čas na cvičenie je na tom všetkom najťažšie. Veľa ľudí s takýmito cvičeniami už veľakrát začalo, no rýchlo stratili chuť a namiesto cvičenia zvolili film. Je naozaj ťažké nájsť mobilizáciu, najmä ak na cvičenia nemusíte chodiť včas a môžete ich robiť kedykoľvek.

Už 30 minút cvičenia 3-krát týždenne dáva výsledky

Cvičenie by malo byť normou, každý sa potrebuje hýbať, aby zostal zdravý dlhé roky. Zdá sa to byť samozrejmé, no veľa ľudí s tým má problém. Je prekvapujúce, že za 7 dní nie sme schopní vyvinúť 3 minúty na cvičenie.

Naozaj nemusíme byť kulturisti ani behať ako šprintéri, dôležité je, aby sme sa vôbec hýbali. Obyčajná prechádzka môže byť prospešná pre naše zdravie. Samozrejme, počasie nie vždy praje prechádzkam, ale aj doma sa dá cvičiť.

Veľa ľudí si vysvetľuje nedostatok času, no treba poznamenať, že nemusíme hľadať voľných 30 minút na cvičenie, sledovať náš obľúbený program, ktorý určite trvá dlhšie ako 30 minút, môžeme robiť nie veľmi zložité cvičenia.

Je pre nás ťažké motivovať sa k cvičeniu. Preto sa oplatí zvážiť kúpu členstva v posilňovni. Veľa ľudí potvrdzuje, že nič nemotivuje k fyzickej aktivite tak ako peniaze vynaložené na permanentku. No najmä ženy ovplyvňujú dôležité spoločenské udalosti, pretože potom chcú trochu schudnúť.