Čo dávajú masové doplnky

Jedným z hlavných cieľov športovcov a kulturistov je rýchly rozvoj svalovej hmoty. Samotné intenzívne cvičenie nemôže rýchlo a efektívne viesť k tomuto stavu vecí. Môžete však použiť špeciálne masové doplnky, ktoré podporujú rozvoj svalovej hmoty.

Ako fungujú masové doplnky stravy? V prvom rade dodajú telu potrebné zložky na doplnenie hladiny vitamínov a minerálov. Tieto doplnky – v kombinácii s vhodnou stravou a tréningom – majú veľký vplyv na rýchly a správny rast svalovej hmoty, a tým aj na svalový rozvoj.

Výživy pre športovcov – a ostatných ľudí s aktívnym životným štýlom – nie sú zamerané len na rast svalov, ale aj na celkové priberanie a doplnenie vitamínov, minerálov a energetických zdrojov stratených počas cvičenia. Suplementy by ste mali užívať pravidelne, vždy však striktne dodržiavať odporúčané dávkovanie uvádzané výrobcom, pretože organizmus sa s nadbytkom vitamínov, minerálov a najmä bielkovín nemusí dlhodobo vyrovnať.

Ako si vybrať kondicionér pre masu

Masové suplementy sú prípravky určené pre ľudí, ktorí napriek dodržiavaniu správnej stravy nemôžu pribrať. Stojí za zmienku, že v prípade športovca je priberanie záležitosťou súvisiacou s rastom cenných svalov, nie s tukovou hmotou. Proces, ktorý by mnohí laici mohli považovať za jednoduchý, je teda v skutočnosti výzvou.

Na priberanie nestačí jesť dosť. Strava súvisiaca so silovým tréningom by mala obsahovať primeranú dávku sacharidov (medzi 5 g – 7 g / 1 kg telesnej hmotnosti) a bielkovín (2 g – 3 g / 1 kg telesnej hmotnosti). boli vytvorené doplnky.

Vďaka nim je rýchlejší a jednoduchší nárast svalovej hmoty. Keď sa používajú ako doplnok stravy, sú bezpečné a účinné. V predaji sú prípravky na báze rôznych foriem bielkovín s rôznymi nutričnými hodnotami. Ak si chceme vybrať dobrý proteínový doplnok, dbajte v prvom rade na koncentráciu bielkovín v produkte.

Vďaka tomu uvidíme, či daný prípravok skutočne vznikol na báze bielkovín a bude účinným prostriedkom na podporu budovania čistej svalovej hmoty. Hromadné suplementy fungujú efektívne len v spojení s tréningom, takže peniaze vynaložené na ne sa „nezvýšia“, ak sa nebudeme hýbať.

Proteínové doplnky pre športovcov

Bielkoviny sú jednou zo základných zložiek, ktoré telo potrebuje pre správny vývoj. V prípade športovcov a kulturistov je dopyt po tejto zložke ešte väčší a často je ťažké splniť zvýšené štandardy každodennou stravou. V takejto situácii sa oplatí siahnuť po špeciálnych živinách pre športovcov, ktorých zloženie je založené na bielkovinách.

Predpokladá sa, že dospelý muž s vysokou fyzickou aktivitou môže potrebovať až 2 gramy bielkovín na každý kilogram telesnej hmotnosti. Užívaním doplnkov máte istotu, že telo dostane správne množstvo nielen bielkovín, ale aj ďalších vitamínov a minerálov, ktoré je vhodné po vyčerpávajúcom cvičení doplniť.

Živiny pre športovcov okrem bielkovín obsahujú ďalšie zložky, z ktorých najobľúbenejšie sú L-arginín, alfa-ketoglutarát, kreatín a kofeín. Pri užívaní takýchto doplnkov pamätajte na to, aby ste neprekračovali odporúčané kvantitatívne normy, pretože dlhodobý nadbytok bielkovín je tiež škodlivý.