Časté tréningy bez doplnkov?

Veľa ľudí má nesprávny spôsob uvažovania o množstve tréningu. Uvedomujú si, že ak budú cvičiť často a dlho, dosiahnu svoje ciele rýchlejšie. Bohužiaľ, to, čo je tak zrejmé, nenachádza v týchto slovách žiadne potvrdenie. Každodenným tréningom si naše telo určitým spôsobom zvykne na danú námahu alebo tréningový program, a preto si začne vytvárať odpor.

Preto ani tie najusilovnejšie vykonávané cvičenia neprinesú výsledky. Okrem toho sa veľké množstvo ľudí rozhodne vyhýbať doplnkom s tvrdením, že majú zlý vplyv na naše telo. Čas ťa opraviť. V prvom rade je lepšie cvičiť každé 2 dni ako každý deň, aby ste sa nestali imúnnymi voči nášmu úsiliu.

Doplnky stravy nepôsobia negatívne, ale naopak. Pôsobia na naše telo ako doplnok toho, čo strácame pri fyzickej námahe. Preto dbáme na to, aby naše telo malo neustále potrebné zložky a predchádzame nedostatkom, ktoré majú negatívny dopad na náš organizmus.

Doplnky proti katabolizmu

Nemožno poprieť, že každý, kto to so športovou prípravou myslí vážne, by sa rád staral o správnu kondíciu svojich svalov. Bohužiaľ je to kvôli katabolizmu oveľa ťažšie. Našťastie v našich časoch už odbúravanie svalov nie je nejakým zvláštnym problémom, pretože môžeme siahnuť po doplnkoch s názvom antikatabolické.

Tieto špecifické živiny pre športovcov výrazne zlepšia regeneráciu svalov, čo je dôležité pre takmer každého, kto pravidelne trénuje vybranú športovú disciplínu. S ich pomocou sa môžete vyhnúť nežiaducemu pocitu pretrénovania organizmu, ktorý nás často potrápi najmä po sérii mimoriadne intenzívnych cvičení.

Diskutované suplementy zabezpečia, že získanú svalovú hmotu budete získavať dlhší čas a účinky nezmiznú pred ďalším tréningom. Za zmienku stojí, že antikataboliká sú dostupné za pomerne prijateľné ceny, takže ich nákup by nemal predstavovať žiadnu záťaž pre ľudí, ktorí sa zameriavajú na extrémne intenzívnu fyzickú námahu.

Doplnky stravy – oplatí sa ich užívať?

Mnoho ľudí užíva rôzne doplnky stravy bez konzultácie s lekárom a často aj bez potreby. Doplnok je, ako už názov napovedá, suplement, preto ho nemožno použiť ako liečebný prostriedok ani nemôže byť náhradou zdravej výživy. Správne vyvážená a pestrá strava je dostatočná na to, aby vám poskytla potrebné vitamíny a minerály. Môžu však nastať chvíle, kedy bude tento dopyt väčší.

V sezóne by sme sa mali zamerať na čerstvú zeleninu a ovocie. Na jeseň a v zime ich však nájdete ťažšie. Preto potom môže byť užívanie suplementov opodstatnené, aj keď to nie je nevyhnutné, ak sme imunitu získali počas celého roka, siahajúc po prírodných zdrojoch zdravia. Ak máme nedostatok niektorého prvku alebo vitamínov, pozorujeme rušivé príznaky, po konzultácii s lekárom alebo lekárnikom môžete siahnuť po takýchto doplnkoch. V prvom rade sa však oplatí zmeniť jedálniček, niekedy môže malá zmena urobiť obrovský rozdiel.