Ako spoznať dobrého osobného trénera?

Móda „byť fit“ znamená, že je veľa ľudí, ktorí sa vyhlasujú za odborníkov na zdravý životný štýl či zdravú výživu. Problém je, že dôverou k človeku, ktorý toho s odborníkom nemá veľa spoločného, ​​sa môžeme dostať do oveľa väčších problémov ako pred tréningom.

Na rozdiel od zdania neplatí, že „cvičenie určite nezaškodí“. Áno, môžu škodiť, rovnako ako môže škodiť vaša strava. Pri hľadaní profesionála by sme mali hľadať niekoho, kto sa neustále rozvíja. Kurzy číta, vyhľadáva a realizuje. Keď kladieme otázky, hľadá tie najlepšie odpovede. Prvým determinantom je, či tréner alebo dietológ, ku ktorému sme sa prihlásili, urobil pohovor.

Pýtal sa nás na našu športovú a stravovaciu minulosť a overoval si naše preferencie. Vďaka spolupráci s odborníkom vieme, čo robíme. Je to osobný tréner alebo dietológ – vysvetľuje, čo bude jeho zverenec robiť a prečo to bude robiť práve týmto spôsobom. Dobrý tréner a dobrý odborník na výživu zostavia plán, sledujú váš pokrok a pravidelne robte zmeny.

Motivátor

Pri chudnutí či budovaní svalov je najdôležitejšia motivácia. Bez tohto nadšenia to môže trvať až dva týždne. Keď máte svoju vysnívanú postavu pred očami, dokážete oveľa viac. A co robit, ked sa dieta zacne nudit, ranne vstavanie do cvicenia je stale narocnejsie, kapustnica menej chuti?

Musíte hľadať niečo, čo nás bude motivovať vstať z postele skôr. Môže to byť vtipný nápis nad posteľou, fotka herečky s dokonalou postavou – ktorú je dobré zavesiť na chladničku, alebo príliš malé nohavice o 2 veľkosti zavesené na výraznom mieste, ktoré boli dobré ešte pred rokom. Dôležité je tiež systematicky sledovať pokroky a tešiť sa z malých zmien.

Cieľ je len jeden, no ten ľahší bude rozdelený na etapy. Nikto neschudne 20 kg naraz, no odpísať si ďalší jeden kilogram na vylosovanej váhe je odmenou. Je to skvelý nápad odfotiť sa na začiatku svojej metamorfózy. Vo chvíľach pochybností sa k nim môžeme vrátiť a uvedomiť si, koľko sa toho už podarilo.

Ako vydržať diétu?

Kríza aj tak príde. Existuje však niekoľko trikov, ako to prežiť. Najlepšie je začať ešte pred krízou, predvídať fakty a zbaviť sa všetkého z domova, čo by pre nás mohlo byť neprekonateľným pokušením. Neskôr pri nákupe stačí vyhnúť sa pokušeniu kupovať produkty, ktoré nie sú v zozname.

Takto je to oveľa jednoduchšie. Musíte si tiež viesť denník chudnutia – to je jeden z najlepších nápadov na overenie vašich úspechov a vôle. Musíte však byť k sebe a k svojmu denníku úprimní. Len tak to bude mať zamýšľaný efekt. Nemá veľký zmysel držať sa hotových diét. Je ťažké udržať taký prísny režim. Namiesto toho je dobré pohrať sa so zdravými náhradami obľúbených kulinárskych prehreškov.

O inšpiráciu na internete nie je núdza. Dôležitá je motivácia. V časoch slabosti si pamätajme, prečo to robíme. Vždy, keď príde kríza a budete chcieť siahnuť po niečom zakázanom, stačí si tento cieľ pripomenúť. Treba však pamätať na to, že jedna výnimka z pravidla nezruinuje celú diétu.